Оподаткування безпечної угоди

Податок з виконавців - фізичних осіб, які не є підприємцями

 

         Фізичні особи, які не є підприємцями, також можуть використовувати сервіс Беспечна угода. У цьому разі сервіс виступить як податковий агент та утримає податок на користь держави з гонорару виконавця. На сьогодні податок становить 19,5% (18% ПДФО + 1,5% військовий збір)

Згідно з нормами Податкового кодексу України, наша компанія, як і будь-яка юридична особа, є податковим агентом зі сплати Податку з доходів Фізичних осіб (ПДФО) пп. 168.1.1 ПКУ. 

         У разі якщо виконавець (отримувач доходу) не є платником єдиного податку, відповідальність за перерахування податку з доходу, що виплачується, покладається на нашу компанію (п. 14.1 ст. 14).
         У зв'язку із цією нормою законодавства всі виконавці, які не зареєстровані як підприємці на єдиному податку, отримують винагороду за вирахуванням податку на доходи фізичних осіб. Утримані суми перераховуються до бюджету та враховуються у звітності за ПДФО. 

1,5% військовий збір - Згідно з пп. 1.1 пункту 161 підрозділу XX розділу ПКУ платниками військового збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 ПКУ, тобто:

  1. фізичні особи — резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
  2. фізичні особи — нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні;
  3. податкові агенти. 

22% ЄСВ   - У рамках сервісу Беспечна угода за виконавців — фізичних осіб також сплачується єдиний соціальний внесок у розмірі 22% від бюджету проєкту. Ця сума включається до рахунку замовника та оплачується під час резервування коштів на проєкт.